"Letní meditační ústraní s buddhistickým mnichem"

fall leaffall2fall-color

V termínu 23. - 25. 9. 2022

Meditace povede Bhante Wimala Thero ze Sri Lanky a Petr Bärtl

Již tradičně na začátku podzimu proběhne pobyt v ústraní v klidné a uvolněné atmosféře. Pobyt je vhodný jak pro začínající, tak i pokročilejší. V podstatě jde o to, aby si každý našel svůj režim, rytmus, rovnováhu a zkusil žít aspoň na chvíli "jen tak" s tím, že pozoruju co cítim a vnímam a co se děje teď  a tady. Každý den bude vedená ranní i večerní meditace, v podvečer bude i prostor na společnou jógu a každý večer bude dharma povídání.  Kdo bude chtít, bude možnost individuální konzultace.

Nemusíte se zúčastnit celého pobytu, můžete přijet na libovolný počet dnů. 

Bhante Wimala Thero

Může jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a venkovnímu

 

Přihlášky či více info na telefonu 778028457 nebo mailu dibbavana@gmail.com

Číst dál: Letní meditace 23. - 25. 9. 2022

Pohyb a Dech

tree-gd3ca23dd7_1920.jpg

V termínu: 30.9. - 2. 10. 2022

Lektoři: Alice Červinková, Darjan Hardi, Klára Zahrádková

 

O tomto víkendu se ponoříme do lesa. V lese obvykle chodíme, přemýšlíme nebo sníme, sbíráme lesní plody a  odpočíváme. To všechno budeme dělat taky, ale zároveň mnohem víc. Základnou našich výprav bude meditační centrum Dibbavana, které stojí na konci vesnice, hned u lesa.

Využijeme členitost a rozmanitost lesa: stromy, kmeny i kameny k rozvíjení pohybu a rovnováhy. Les ale neproměníme v tělocvičnu, spíš se v něm budeme pohybovat nejen po cestách, což nás přiměje přizpůsobit pohyb terénu, hledat způsoby jak využít váhu těla, těžiště, opory končetin. Budeme ohledávat prostor lesa tělem i pohybem, stávat se jeho součástí. 

Tvořivým způsobem se zapleteme s lesním společenstvím. S nalezeným materiálem vytvoříme dočasné výtvarné objekty, zvukové záznamy či situace. Průvodci touto částí setkání s lesem budou Klára Zahrádková a Darjan Hardi. Klára absolvovala studium v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Věnuje se ilustraci, autorské knize a grafickému designu. Jako grafička a výtvarnice spolupracuje s českou experimentální hudební scénou. Spolu-vede Xao - knihkupectví, galerii a malé nakladatelství zaměřené na obrazové knihy, současnou ilustraci a komiks. Darjan absolvoval studium v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM a bratislavské VŠVU. Věnuje se kresbě, fotografii a grafickému designu. Ve své tvorbě tato média spojuje a zkoumá skrze film, prostor a digitalní formát.

 

​​Dibbavana je vlastně typická chalupa upravená tak, že dobře funguje jako centrum pro společné cvičení a meditaci a zároveň jste prostě na chalupě: zápraží, bývalý kozí chlívek porostlý psím vínem, bylinky,  plaňkovej plot. Dibbavana je situovaná na kraji malé vesnice u lesa, na kopci nad řekou. Je zasazená v malebné krajině a samo místo má silnou atmosféru.

Přihlášení: info@pohybadech.cz

Číst dál: Pohyb a Dech 30.9.-2.10. 2022

P1220822

 

 

 

beach

 beach4

 

beach-3 

forestlilly

 nyshante

 kids

poly

crew4

 lokuhamudru

haj

 myhouse

pohlena

 

Video