POHLAZENÍ PO DUŠI

DSC_6207.JPG

V termínu: 14 - 18. 8. 2019

Lektoři: Šárka Soudková a Hana Koštialová

 

Letní pobyt s jógou a ajurvédou pro všechny, kteří si chtějí užít pohodového spočinutí v krásné přírodě západních Čech a zároveň se ponořit do praxe jógy a meditace, porozumět principům ajurvédy a naučit se je využívat v praktickém životě, setkat se se skupinou podobně naladěných lidí a vnést do svého života o něco více harmonie.

Okolí nabízí možnosti krásných procházek, pro vodomily možnost koupání v lomu, relaxovat budememoci na zápraží, na zahradě nebo v kuchyni u kamen:) Meditační centrum Dibbavana se nachází dvacet minut jízdy od Mariánských Lázní, kam je možno vyrazit na výlet za léčivou minerální vodou, za kulturou či na výborné lázeňské oplatky. Setkání tohoto druhu jsou vždy inspirativní....

Program začíná ve středu 14. 8. 2019. Příjezd je možný po 16h, můžeme domluvit spolujízdy auty, lze i vlakem. Po aklimatizaci a večeři vařenou s láskou Hankou dle principů ajurvédy se sejdeme k prvnímu jógově-meditačnímu setkání od 20:30h... Pobyt zakončíme v neděli 18.8. 2019 po obědě. 

Celkem nás čeká devět jógových a meditačních setkání se Šárkou (jin jóga, jemná hatha jóga, terapeutická jóga, ale i mírně dynamičtější lekce, jedno odpoledne bude věnováno také aroma józe – propojení jógy a aromaterapie, praktikovat budeme meditační techniky v sedě i v pohybu (vipassana, mettá, zen meditace), zregenerujeme síly při vedené hluboké relaxaci a harmonizující pránajámně.

Hanka nám bude nejen vařit po celou dobu našeho pobytu, ale budeme mít možnost od ní načerpat ajurvédskou moudrost a inspiraci v rámci dvou workshopů "TAJEMNSTVÍ AJURVÉDSKÉ KUCHYNĚ" (co je ajurvéda, jak jí začlenit do každodenního života, jak, kdy a co vařit pro vnitřní rovnováhu těla i ducha) a "VAŘÍME PODLE AJURVÉDY" (účastníci se budou mocizapojit do přípravy jídel, naučíme se vařit pravý masala čaj, čapátí placky, kičrí, uděláme samosy, připravíme si rajty a vyrobíme pickles, které si každý skleničku odveze domů). 

HANI KOŠTIALOVÁ dělá v životě co jí baví a naplňuje tak svou karmu především skutky co jsou jejím posláním. V posledních letech je to hlavně MÁMA, protože doprovází malého Kaie na jeho cestě tímto světem, již 10. rok je ELBIONAUTKA v svém bio obchůdku se zdravou výživou EL BIO (www.elbio.cz), který poslední roky transformuje do BEZOBALOVÉHO provedení a v neposlední řadě je AJURVÉDSKOU KUCHAŘKOU, kde díky lásce k jídlu a vaření našla ideální cestu k balancu pro zdraví a předává nadšení pro ajurvédu dalším hledajícím. Je stále na cestě, objevuje sebe sama v tomto světě, s otevřenou myslí a srdcem připravena poznávat nepoznané, přijímat další a další výzvy, které přicházejí.

Na obrázku může být: 2 lidé, smějící se lidé, miminko

ŠÁRKA SOUDKOVÁ se v současné době se plně věnuje józe a jógové terapii a je na volné noze. Jógu vnímá jako kreativní cestu k poznání a přijetí sebe sama, nástroj pro odkrývání nejhlubšího potenciálu každého z nás a zdroj inspirace při objevování nových možností. V současné době vyučuje zejména jin jógu, hatha jógu a trauma-sensitive jógu v Izraeli, v zemi, jež se stala na dobu neurčitou jejím domovem. Setkat se s ní můžete při jejích návratech do Čech a také na jógově-cestovatelských výpravách po světě či virtuálně, u jógových videolekcí vytvořených v rámci projektu Jóga z obýváku (www.jogazobyvaku.cz). Šárka se neustále vzdělává u jógových učitelů po celém světě a seberozvíjí se dalším studiem souvisejících témat (aromaterapie, somatic experiencing, mindfulness).

Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, záběr zblízka

Více na www.YogaHarmony.org.

 

Kontakt a přihláška: sarkayoga@gmail.com

Číst dál: POHLAZENÍ PO DUŠI 14-18.8. 2019

Letní kemp Prana Vashya jógy a Meditace I. a II.

fall

Lektoři: Petr Smil

v centru Dibbavana u Marianských Lázní 

Dibbavana.cz

V termínu: 24. - 28. 7.2019 odkaz zde

V termínu: 31. 7. - 4. 8. 2019 odkaz zde

více info a přihlášky zde

Zvu vás na tradiční letní jógové soustředění do meditačního centra Dibbavana, které se nachází nedaleko Plané u Mariánských lázní.

Náplní 4-denního jógového retreatu bude prohloubení jógové praxe na všech rovinách – od tělesné po duševní … Zaměříme se kromě cvičení ásan hlavně na jemné techniky rozvíjející vědomí – pránájámu, meditaci, jógu spánku a snění, …

Z PROGRAMU

– praxe ásan ​Prana Vashya jógy
– pránájáma & meditace ​pro harmonizaci, energetizaci a psychohygienu
– nácvik hlubokých relaxací ​se záměrem prohloubit kontakt se sebou samými
– nácvik základních jógových očistných technik
– jóga spánku a snění ​(práce se sny, kultivace bdělosti atd.)

– možnost individuálních konzultací

PRO KOHO

Pro všechny, kdo se buď už setkali s Prana Vashya jógou anebo zatím ještě ne, ale cvičí v jiné tradici intenzivnější ásanové praxe, která je postavena na dýchání (např. Ashtanga Vinyasa jógy, různé formy Vinyasy atd.

PETR SMIL

Od roku 2002 se intenzivně zabývám jógou, od roku 2009 v této oblasti lektoruji a od roku 2012 provozuji jógové a meditační centrum Jemný svět na pražských Vinohradech.

Cvičil jsem nejprve v tradici Ashtanga Vinyasa jógy [:aštanga vinjása:]. Její intenzivní praktikování mě v roce 2007 zavedlo do jižní Indie. Následovalo několik let cestování mezi Evropou a Indií za studiem u tamních učitelů, prohlubování dovedností, ale zároveň i rostoucího uvědomění, že Evropa není Indie a co může za určitých okolností fungovat tam, nemusí fungovat tady.

Do značné míry určující bylo pro mě setkání s Prana Vashya jógou[:prana vašja:]. To přišlo v době, kdy jsem už cítil, že se má cesta ubírá směrem k dechu a technikám, které vedou hlouběji.

V roce 2009 jsem v jižní Indii zakončil několikaměsíční studium u Vinaye Kumara – hlavního učitele tohoto směru jógy – s oprávněním předávat tuto formu jógového výcviku i ostatním.

Zajímají mě praktické přístupové cesty vedoucí k objevování naší celistvosti s ohledem na jedinečnost každé lidské existence, potenciál hlubokého uvolnění, radost z objevování sebe sama a světa nejen kolem nás, ale i toho vnitřního ..

Kromě jógy a souvisejících nauk, které vzkvétaly především na indickém subkontinentu – zejména tantrický šivaismus, neduální védanta, tibetský tantrický buddhismus atd. – mě zajímají zvláště ty směry, které pracují s člověkem v jeho komplexnosti, tj. zahrnují i tělo a hmotnou rovinu. Inspirativní jsou pro mě techniky a filosofie taoismu, západní hermetické tradice, ale i myšlenky a poznatky hlubinné a transpersonální psychologie či přirozená spiritualita přírodních národů.

Své zkušenosti s jógou sdílím prostřednictvím víkendových výukových seminářů i kurzů konaných během týdne, s jednotlivci spolupracuji individuálně. Cvičení jógy nevedu tak, aby lidé napodobovali můj pohyb anebo cvičili podle mého dechu, ale naopak – učím je zaujímat pozice samostatně, s respektováním svých dispozic a omezení. Cílem je  skrze pohyb a dech vstupovat do hlubší přítomnosti …

„Ve své úplnosti je jóga vnitřní alchymií, jejímž cílem není nic jiného než prohlubování harmonie skrze nalézání svého místa v řádu bytí.

Číst dál: Letní kemp Prana Vashya jógy I. a II. 24. 7. - 4. 8. 2019

Video