Letní kemp Prana Vashya jógy a Meditace I. a II.

fall

Lektoři: Petr Smil

v centru Dibbavana u Marianských Lázní 

Dibbavana.cz

V termínu: 24. - 28. 7.2019 odkaz zde

V termínu: 31. 7. - 4. 8. 2019 odkaz zde

více info a přihlášky zde

Zvu vás na tradiční letní jógové soustředění do meditačního centra Dibbavana, které se nachází nedaleko Plané u Mariánských lázní.

Náplní 4-denního jógového retreatu bude prohloubení jógové praxe na všech rovinách – od tělesné po duševní … Zaměříme se kromě cvičení ásan hlavně na jemné techniky rozvíjející vědomí – pránájámu, meditaci, jógu spánku a snění, …

Z PROGRAMU

– praxe ásan ​Prana Vashya jógy
– pránájáma & meditace ​pro harmonizaci, energetizaci a psychohygienu
– nácvik hlubokých relaxací ​se záměrem prohloubit kontakt se sebou samými
– nácvik základních jógových očistných technik
– jóga spánku a snění ​(práce se sny, kultivace bdělosti atd.)

– možnost individuálních konzultací

PRO KOHO

Pro všechny, kdo se buď už setkali s Prana Vashya jógou anebo zatím ještě ne, ale cvičí v jiné tradici intenzivnější ásanové praxe, která je postavena na dýchání (např. Ashtanga Vinyasa jógy, různé formy Vinyasy atd.

PETR SMIL

Od roku 2002 se intenzivně zabývám jógou, od roku 2009 v této oblasti lektoruji a od roku 2012 provozuji jógové a meditační centrum Jemný svět na pražských Vinohradech.

Cvičil jsem nejprve v tradici Ashtanga Vinyasa jógy [:aštanga vinjása:]. Její intenzivní praktikování mě v roce 2007 zavedlo do jižní Indie. Následovalo několik let cestování mezi Evropou a Indií za studiem u tamních učitelů, prohlubování dovedností, ale zároveň i rostoucího uvědomění, že Evropa není Indie a co může za určitých okolností fungovat tam, nemusí fungovat tady.

Do značné míry určující bylo pro mě setkání s Prana Vashya jógou[:prana vašja:]. To přišlo v době, kdy jsem už cítil, že se má cesta ubírá směrem k dechu a technikám, které vedou hlouběji.

V roce 2009 jsem v jižní Indii zakončil několikaměsíční studium u Vinaye Kumara – hlavního učitele tohoto směru jógy – s oprávněním předávat tuto formu jógového výcviku i ostatním.

Zajímají mě praktické přístupové cesty vedoucí k objevování naší celistvosti s ohledem na jedinečnost každé lidské existence, potenciál hlubokého uvolnění, radost z objevování sebe sama a světa nejen kolem nás, ale i toho vnitřního ..

Kromě jógy a souvisejících nauk, které vzkvétaly především na indickém subkontinentu – zejména tantrický šivaismus, neduální védanta, tibetský tantrický buddhismus atd. – mě zajímají zvláště ty směry, které pracují s člověkem v jeho komplexnosti, tj. zahrnují i tělo a hmotnou rovinu. Inspirativní jsou pro mě techniky a filosofie taoismu, západní hermetické tradice, ale i myšlenky a poznatky hlubinné a transpersonální psychologie či přirozená spiritualita přírodních národů.

Své zkušenosti s jógou sdílím prostřednictvím víkendových výukových seminářů i kurzů konaných během týdne, s jednotlivci spolupracuji individuálně. Cvičení jógy nevedu tak, aby lidé napodobovali můj pohyb anebo cvičili podle mého dechu, ale naopak – učím je zaujímat pozice samostatně, s respektováním svých dispozic a omezení. Cílem je  skrze pohyb a dech vstupovat do hlubší přítomnosti …

„Ve své úplnosti je jóga vnitřní alchymií, jejímž cílem není nic jiného než prohlubování harmonie skrze nalézání svého místa v řádu bytí.

 

 

Video